Twoje IP: 54.80.89.146

Weekend z historią 03-05-2017
28 kwietnia świętowaliśmy 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja poprzez udział w akademii oraz włożenie strojów galowych. Uczniowie klasy 4b przygotowani przez panią Izabelę Steciuk opowiedzieli społeczności szkolnej o ważnym wydarzeniu, które zajmuje szczególne miejsce na kartach historii naszego kraju. Wszystkim widzom szczególnie spodobał się pięknie zatańczony polonez w rytm utworu skomponowanego przez Wojciecha Kilara do filmu „Pan Tadeusz”.
Po zakończonej akademii pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz zachęciła wszystkich nauczycieli i uczniów do włączenia się w świętowanie na terenie naszego miasta. W programie obchodów znalazły się m.in.: uroczyste wciągnięcie flagi na maszt na Rynku w dniu 2 maja oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem „Naszym Bohaterom” i Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła dnia 3 maja, w których uczestniczyli dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz poczet sztandarowy naszej szkoły.
Dodał: Agnieszka Krysta komentarze (0)