Twoje IP: 54.81.166.154

Niezwykła lekcja przyrody 22-02-2017
22 lutego mieliśmy ogromną przyjemność gościć po raz kolejny w murach naszej szkoły Pana Andrzeja Pająka. Ten niesamowity człowiek przyjechał do nas w towarzystwie swoich pupili – gadów. Z niebywałym entuzjazmem i miłością opowiadał o swoich ulubieńcach, czym zahipnotyzował uczniów oraz nauczycieli.
Pan Andrzej mieszka w domu pełnym zwierząt. Organizuje pokazy z udziałem żywych okazów i potrafi o nich opowiadać w niezwykle ciekawy sposób, nie popadając w rutynę.
Gady – to brzmi groźnie, ale Pan Andrzej opowiadał o nich z taką czułością, że węże stawały się z każdą minutą coraz bardziej „ludzkie” i wymagające opieki, a słodkie żółwie i jaszczurki prosiły, aby je pocałować i przytulić (co zresztą ich właściciel wielokrotnie robił). W miarę upływu czasu „gadofobia” mijała, a chęć dotknięcia każdego okazu, a nawet jego posiadania, wzrastała.
Dzięki Panu Andrzejowi przeżyliśmy cenną lekcję biologii, przeplataną anegdotami z codziennego życia. Już odliczamy dni do kolejnego spotkania z jego pasją i rozległą wiedzą przyrodniczą.
Dodał: Agnieszka Krysta komentarze (0)