Twoje IP: 54.80.89.146

Warto poamagać! 05-12-2016
5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie, ich bezinteresownego trudu, czasu i poświęcenia na rzecz innych. Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna.
Z tej okazji szkolne koło PCK prowadzone przez panią Aleksandrę Parę zaprosiło społeczność naszej szkoły na apel poświęcony wolontariatowi, którego specyficzną odmianą może być krwiodawstwo – bezinteresowne oddanie krwi osobie, która jej potrzebuje. Podczas apelu uczniowie dowiedzieli się, że wolontariuszem może zostać każdy i w każdym wieku, włączając się w różnorodne działania charytatywne w hospicjach, szpitalach czy na ulicach. Nasza szkoła drugi rok organizuje akcje na rzecz hospicjum „Otwarte drzwi” w Skoczowie, wcześniej wspieraliśmy bielską placówkę.
W roku wolontariatu warto pamiętać o słowach Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II: „Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela”. Po prostu: warto pomagać!
Dodał: Agnieszka Krysta komentarze (0)