Twoje IP: 54.80.89.146

Od Napoleona do Powstań Śląskich 11-10-2016
Jak mawia stare przysłowie: „Jeśli Ci powiem – zapomnisz, jeśli pokażę – zapamiętasz, jeśli wytłumaczę – zrozumiesz”. Dlatego, aby lekcja historii nie była nudnym wykładem w sali lekcyjnej, nasi uczniowie corocznie biorą udział w tak zwanych żywych lekcjach historii. Dzięki nim odtwarzają przeszłość, w której historia nabiera barw i staje się dotykalna.
Tym razem, dnia 11 października, dzieci z klas 4 – 6 mogły współuczestniczyć w takich zajęciach poprzez potrzymanie w ręku broni palnej, przymierzenie hełmu, założenie munduru czy stroju Napoleona. Miały okazję wcielić się w role dziewiętnasto- i dwudziestowiecznych postaci oraz poczuć na własnej skórze, jakie emocje towarzyszyły ich przodkom. Uczniowie usłyszeli ponadto od prowadzącego, pana Damiana Klinkoscha, o walkach napoleońskich, zrywach powstańczych, odzyskaniu upragnionej niepodległości i powstaniach śląskich.
Taka niecodzienna lekcja podobała się uczniom i na pewno długo pozostanie w ich pamięci, a może skłoni do własnych dociekań historycznych i zmotywuje do zgłębiania wiedzy na temat przeszłości naszej ojczyzny.
Dodał: Agnieszka Krysta komentarze (0)