Twoje IP: 54.161.79.96

Narodowe Święto Niepodległości 11-11-2016
Z okazji ważnego święta narodowego w dniu 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, upamiętniająca 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowana przez uczniów klasy 6b pod opieką wychowawczyni – pani Aleksandry Pary. Krótką podróż w przeszłość odbyliśmy wspólnie podczas lekcji historii, w czasie której dzieci opowiedziały o rozbiorach Polski, niewoli, powstaniach narodowych i pierwszej wojnie światowej. Najbardziej zapadł nam w pamięć widok trzech sępów – zaborców: Rosji, Austrii i Prus, rozrywających mapę Polski. Koleje losu naszej ojczyzny obrazowały dodatkowo patetyczne wiersze, pieśni patriotyczne i prezentacja multimedialna. Dzięki udziałowi w apelu uczniowie naszej szkoły mogli przeżyć ciekawą lekcję patriotyzmu oraz uświadomić sobie, jak bezcenne są pojęcia: tradycja, duma narodowa i Ojczyzna.
Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości był udział Dyrekcji naszej szkoły, nauczycieli, uczniów oraz pocztu sztandarowego w uroczystościach na skoczowskim rynku oraz pod pomnikiem „Naszym Bohaterom” w dniu 11 listopada.
Dodała: Agnieszka Krysta komentarze (0)
Wprowadź kod z obrazka: