Twoje IP: 54.161.79.96

Od Napoleona do Powstań Śląskich 11-10-2016
Jak mawia stare przysłowie: „Jeśli Ci powiem – zapomnisz, jeśli pokażę – zapamiętasz, jeśli wytłumaczę – zrozumiesz”. Dlatego, aby lekcja historii nie była nudnym wykładem w sali lekcyjnej, nasi uczniowie corocznie biorą udział w tak zwanych żywych lekcjach historii. Dzięki nim odtwarzają przeszłość, w której historia nabiera barw i staje się dotykalna.
Tym razem, dnia 11 października, dzieci z klas 4 – 6 mogły współuczestniczyć w takich zajęciach poprzez potrzymanie w ręku broni palnej, przymierzenie hełmu, założenie munduru czy stroju Napoleona. Miały okazję wcielić się w role dziewiętnasto- i dwudziestowiecznych postaci oraz poczuć na własnej skórze, jakie emocje towarzyszyły ich przodkom. Uczniowie usłyszeli ponadto od prowadzącego, pana Damiana Klinkoscha, o walkach napoleońskich, zrywach powstańczych, odzyskaniu upragnionej niepodległości i powstaniach śląskich.
Taka niecodzienna lekcja podobała się uczniom i na pewno długo pozostanie w ich pamięci, a może skłoni do własnych dociekań historycznych i zmotywuje do zgłębiania wiedzy na temat przeszłości naszej ojczyzny.
Dodała: Agnieszka Krysta | komentarze (0)
"Kwieciste Gwiazdy" zatańczyły dla nas 13-09-2016
13 września wystąpili w auli naszej szkoły niezwykle utalentowani młodzi artyści z Ukrainy. Grupę taneczną tworzą wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy na Wołyniu.
Prezentowany przez nich program obejmował różnorodne układy taneczne: tańce ludowe, balet klasyczny, tańce współczesne, towarzyskie, etiudy taneczne. Ogromną atrakcją, oprócz kunsztu młodych tancerzy, były piękne kolorowe stroje dopasowane do każdej choreografii. Stroje te są szyte i opracowywane we własnym zakresie przez tańczących artystów i ich opiekunów (choreografów i kostiumologów). Występy Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” wzbudziły wielkie emocje wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Gorące brawa towarzyszące zespołowi po każdym występie były świadectwem naszego uznania i podziwu.
Dodała: Agnieszka Krysta | komentarze (0)
Pierwszy września woła nas! 03-09-2016
„W naszej szkole znowu dzwonek dzwoni. I rok szkolny się zaczyna, do klasy wracamy. W nowych teczkach, jak co roku, nowe książki mamy” - te słowa piosenki najlepiej oddają radosny nastrój, jaki towarzyszył społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II, witającej nowy rok szkolny 2016/2017. Uczniowie klasy 5b pod opieką
Dodała: Agnieszka Krysta więcej ... | komentarze (0)