Twoje IP: 54.81.46.194

Biegi sztafetowe 23-10-2016
18 października w Chybiu odbyły się Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy: Bartosz Podlasiewicz z kl. 6a, Kacper Lupa z kl. 6a, Jakub Buława z kl. 6b, Igor Greń z kl. 5a, Piotr Klimurczyk z kl. 5a, Kamil Zwardoń z kl. 5c oraz Dawid Gałuszka z kl. 4a, którzy wywalczyli czwarte miejsce. Gratulujemy!
Dodała: Piotr Piotrowski | komentarze (0)
Brawo, Szachiści! 17-10-2016
W poniedziałek 17 października w naszej szkole odbyły się Gminne Drużynowe Zawody Szachowe Szkół Podstawowych. Reprezentacja z "Trójki" w składzie: Mateusz Gabzdyl 6c, Mateusz Myrmus 4a, Mikołaj Grzybek 4a i Karolina Myrmus 2a zdobyła I miejsce, wygrywając wszystkie rundy i kwalifikując się do zawodów wyższego szczebla. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dodała: Piotr Piotrowski więcej ... | komentarze (0)
Pasowanie pierwszoklasistów i Dzień Edukacji Narodowej 16-10-2016
Co roku 14 października w naszej szkole odbywa się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II poprzez pasowanie symbolicznym ołówkiem, którego dokonuje pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz. Najpierw jednak uczniowie klas pierwszych „zdają egzamin" z gotowości szkolnej.
Ze względu na to, że uroczystość pasowania pierwszoklasistów przypadła w Dzień Edukacji Narodowej, Rada Samorządu Uczniowskiego przygotowała krótki, wesoły program poświęcony pedagogom. Uczniowie zaprezentowali kilka scenek ze szkolnego życia, które zabawnie zobrazowały, jak wymagający i trudny może być zawód nauczyciela. Wystąpił także zespół taneczny „Merlin" oraz zaśpiewał zespół wokalny „Do-re-mi”, w którym kilkoro uczniów pięknie wykonało partie solowe. W ten sposób nauczyciele otrzymali od uczniów w prezencie „bukiet" doznań artystycznych, którego przygotowaniem zajęli się: mgr Elżbieta Olenycz, mgr Daria Kur i mgr Sławomir Chmiel.
Od Napoleona do Powstań Śląskich 11-10-2016
Jak mawia stare przysłowie: „Jeśli Ci powiem – zapomnisz, jeśli pokażę – zapamiętasz, jeśli wytłumaczę – zrozumiesz”. Dlatego, aby lekcja historii nie była nudnym wykładem w sali lekcyjnej, nasi uczniowie corocznie biorą udział w tak zwanych żywych lekcjach historii. Dzięki nim odtwarzają przeszłość, w której historia nabiera barw i staje się dotykalna.
Tym razem, dnia 11 października, dzieci z klas 4 – 6 mogły współuczestniczyć w takich zajęciach poprzez potrzymanie w ręku broni palnej, przymierzenie hełmu, założenie munduru czy stroju Napoleona. Miały okazję wcielić się w role dziewiętnasto- i dwudziestowiecznych postaci oraz poczuć na własnej skórze, jakie emocje towarzyszyły ich przodkom. Uczniowie usłyszeli ponadto od prowadzącego, pana Damiana Klinkoscha, o walkach napoleońskich, zrywach powstańczych, odzyskaniu upragnionej niepodległości i powstaniach śląskich.
Taka niecodzienna lekcja podobała się uczniom i na pewno długo pozostanie w ich pamięci, a może skłoni do własnych dociekań historycznych i zmotywuje do zgłębiania wiedzy na temat przeszłości naszej ojczyzny.
"Kwieciste Gwiazdy" zatańczyły dla nas 13-09-2016
13 września wystąpili w auli naszej szkoły niezwykle utalentowani młodzi artyści z Ukrainy. Grupę taneczną tworzą wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy na Wołyniu.
Prezentowany przez nich program obejmował różnorodne układy taneczne: tańce ludowe, balet klasyczny, tańce współczesne, towarzyskie, etiudy taneczne. Ogromną atrakcją, oprócz kunsztu młodych tancerzy, były piękne kolorowe stroje dopasowane do każdej choreografii. Stroje te są szyte i opracowywane we własnym zakresie przez tańczących artystów i ich opiekunów (choreografów i kostiumologów). Występy Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” wzbudziły wielkie emocje wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Gorące brawa towarzyszące zespołowi po każdym występie były świadectwem naszego uznania i podziwu.
Pierwszy września woła nas! 03-09-2016
„W naszej szkole znowu dzwonek dzwoni. I rok szkolny się zaczyna, do klasy wracamy. W nowych teczkach, jak co roku, nowe książki mamy” - te słowa piosenki najlepiej oddają radosny nastrój, jaki towarzyszył społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II, witającej nowy rok szkolny 2016/2017. Uczniowie klasy 5b pod opieką
Dodała: Agnieszka Krysta więcej ... | komentarze (0)

<< poprzednie 1 2 3 4 5 następne >>