Nasza szkoła
Aktualności Historia szkoły Kalendarium Nasz patron Pracownicy szkoły Samorząd Uczniowski Baza dydaktyczna Dokumenty szkoły Galeria zdjęć
Dla rodziców
Nabór 2017/2018  ważne Do pobrania Rada Rodziców Plany zajęć, godziny pracy Dziennik elektroniczny Podręczniki Zebrania i konsultacje Stołówka szkolna
Kontakt
Mapka okolicy Ważne numery Napisz do nas
Poza lekcjami
Biblioteka i czytelnia Świetlica szkolna Konkursy Koła zainteresowań Gimnastyka korekcyjna Zajęcia integracyjne PCK TPD
Sukcesy
Najlepsi uczniowie Wyniki konkursów Prace literackie Osiągnięcia sportowe Prezentacje multimedialne
Statystyka
Osób on-line: 16
WAKACJE!
Twoje IP: 54.161.79.96
Strona zgodna z:
PHP.net
Valid XHTML 1.1!
Valid CSS!
przeglądarka internetowa
przeglądarka internetowa
 
księgarnia
+ BONUS: dostęp do kilku tysięcy materiałów edukacyjnych dla dzieci online i do wydruku!
 
 
Aktualności
OstatnieNagłówkiArchiwumAdministracja
Z historią i tradycjami za pan brat 08-12-2016
29 listopada odbył się szkolny konkurs historyczny z okazji 1050-lecia chrztu Polski dla klas piątych i szóstych. W konkursie wzięło udział dwadzieścioro troje uczniów. A oto wyniki:
I miejsce - Jan Malik z kl. 5a
II miejsce - Emilia Stanula z kl. 6a
III miejsce - Dominik Kołacz z kl. 5a
wyróżnienia - Roksana Gałązka z kl. 6c i Igor Greń z kl. 5a
Ponadto dobry wynik w konkursie osiągnęli: Maciej Bąk, Dominika Adamek, Jan Niemczyk, Kornelia Mojeścik oraz Gracjan Rogacz.
Wszystkim laureatom uroczyście wręczono dyplomy oraz nagrody.
Natomiast 6 grudnia naszą szkołę odwiedziła pani Janina Motylewska, która przedstawiła uczniom tradycje bożonarodzeniowe Śląska Cieszyńskiego od świętego Mikołaja do Święta Trzech Króli.
Konkurs i spotkanie ze znaną gawędziarką przygotowała nauczycielka historii - pani Natalia Gabryś.
Dodała: Agnieszka Krysta | komentarze (0)
Warto poamagać! 05-12-2016
5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie, ich bezinteresownego trudu, czasu i poświęcenia na rzecz innych. Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna.
Z tej okazji szkolne koło PCK prowadzone przez panią Aleksandrę Parę zaprosiło społeczność naszej szkoły na apel poświęcony wolontariatowi, którego specyficzną odmianą może być krwiodawstwo – bezinteresowne oddanie krwi osobie, która jej potrzebuje. Podczas apelu uczniowie dowiedzieli się, że wolontariuszem może zostać każdy i w każdym wieku, włączając się w różnorodne działania charytatywne w hospicjach, szpitalach czy na ulicach. Nasza szkoła drugi rok organizuje akcje na rzecz hospicjum „Otwarte drzwi” w Skoczowie, wcześniej wspieraliśmy bielską placówkę.
W roku wolontariatu warto pamiętać o słowach Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II: „Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela”. Po prostu: warto pomagać!
Dodała: Agnieszka Krysta | komentarze (0)
Finał wojewódzki w szachach 22-11-2016
22 listopada w Częstochowie odbył się Finał Wojewódzki Drużynowych Zawodów Szachowych. Nasi szachiści w składzie: Mateusz Gabzdyl z kl. 6c, Mikołaj Grzybek z kl. 4a, Mateusz Myrmus z kl. 4a i Karolina Myrmus z kl. 2a wywalczyli III miejsce. To historyczny sukces szachistów z "Trójki"! Gratulujemy!
Dodała: Piotr Piotrowski więcej ... | komentarze (0)
Narodowe Święto Niepodległości 11-11-2016
Z okazji ważnego święta narodowego w dniu 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, upamiętniająca 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowana przez uczniów klasy 6b pod opieką wychowawczyni – pani Aleksandry Pary. Krótką podróż w przeszłość odbyliśmy wspólnie podczas lekcji historii, w czasie której dzieci opowiedziały o rozbiorach Polski, niewoli, powstaniach narodowych i pierwszej wojnie światowej. Najbardziej zapadł nam w pamięć widok trzech sępów – zaborców: Rosji, Austrii i Prus, rozrywających mapę Polski. Koleje losu naszej ojczyzny obrazowały dodatkowo patetyczne wiersze, pieśni patriotyczne i prezentacja multimedialna. Dzięki udziałowi w apelu uczniowie naszej szkoły mogli przeżyć ciekawą lekcję patriotyzmu oraz uświadomić sobie, jak bezcenne są pojęcia: tradycja, duma narodowa i Ojczyzna.
Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości był udział Dyrekcji naszej szkoły, nauczycieli, uczniów oraz pocztu sztandarowego w uroczystościach na skoczowskim rynku oraz pod pomnikiem „Naszym Bohaterom” w dniu 11 listopada.
Dodała: Agnieszka Krysta | komentarze (0)
Nasi wspaniali recytatorzy 03-11-2016
3 listopada odbył się szkolny konkurs recytatorski, którego tematyką była twórczość poetów naszej małej ojczyzny. W konkursie wzięła udział liczna gromadka recytatorów - 23 uczniów z klas 4, 5 i 6, którzy wspaniale zaprezentowali poezję związaną przede wszystkim z pięknem Śląska Cieszyńskiego i Beskidów. A oto wyniki konkursu: I miejsce - Maciej Birowski z kl. 4a, II miejsce - Emilia Kuboszek z kl. 5b, III miejsce - Julia Buda z kl. 6a i Natalia Przybyła z kl.6b, wyróżnienie - Maja Kalita z kl. 4c. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów podczas reprezentowania "Trójki" w III Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 1 grudnia w naszej szkole!
Dodała: Agnieszka Krysta | komentarze (0)
Szachowi mistrzowie! 24-10-2016
24 października w Łące rozegrano Rejonowe Drużynowe Zawody Szachowe Szkół Podstawowych. Reprezentacja SP-3 w Skoczowie wygrała je w znakomitym stylu, kwalifikując się do zawodów wojewódzkich. Drużynę stanowili: Mateusz Gabzdyl z kl. 6c, Mateusz Myrmus z kl. 4a, Mikołaj Grzybek z kl. 4a i Karolina Myrmus z kl. 2a. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!
Dodała: Piotr Piotrowski więcej ... | komentarze (0)
Sukcesów szachowych ciąg dalszy :) 23-10-2016
19 października w Strumieniu odbyły się Powiatowe Drużynowe Zawody Szachowe Szkół Podstawowych. Nasza drużyna w składzie: Mateusz Gabzdyl z kl. 6c, Mikołaj Grzybek z kl. 4a, Mateusz Myrmus z kl. 4a i Karolina Myrmus z kl. 2a zdobyła I miejsce awansując do zawodów rejonowych.
Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw!
Dodała: Piotr Piotrowski więcej ... | komentarze (0)
Biegi sztafetowe 23-10-2016
18 października w Chybiu odbyły się Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy: Bartosz Podlasiewicz z kl. 6a, Kacper Lupa z kl. 6a, Jakub Buława z kl. 6b, Igor Greń z kl. 5a, Piotr Klimurczyk z kl. 5a, Kamil Zwardoń z kl. 5c oraz Dawid Gałuszka z kl. 4a, którzy wywalczyli czwarte miejsce. Gratulujemy!
Dodała: Piotr Piotrowski | komentarze (0)
Brawo, Szachiści! 17-10-2016
W poniedziałek 17 października w naszej szkole odbyły się Gminne Drużynowe Zawody Szachowe Szkół Podstawowych. Reprezentacja z "Trójki" w składzie: Mateusz Gabzdyl 6c, Mateusz Myrmus 4a, Mikołaj Grzybek 4a i Karolina Myrmus 2a zdobyła I miejsce, wygrywając wszystkie rundy i kwalifikując się do zawodów wyższego szczebla. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dodała: Piotr Piotrowski więcej ... | komentarze (0)
Pasowanie pierwszoklasistów i Dzień Edukacji Narodowej 16-10-2016
Co roku 14 października w naszej szkole odbywa się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II poprzez pasowanie symbolicznym ołówkiem, którego dokonuje pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz. Najpierw jednak uczniowie klas pierwszych „zdają egzamin" z gotowości szkolnej.
Ze względu na to, że uroczystość pasowania pierwszoklasistów przypadła w Dzień Edukacji Narodowej, Rada Samorządu Uczniowskiego przygotowała krótki, wesoły program poświęcony pedagogom. Uczniowie zaprezentowali kilka scenek ze szkolnego życia, które zabawnie zobrazowały, jak wymagający i trudny może być zawód nauczyciela. Wystąpił także zespół taneczny „Merlin" oraz zaśpiewał zespół wokalny „Do-re-mi”, w którym kilkoro uczniów pięknie wykonało partie solowe. W ten sposób nauczyciele otrzymali od uczniów w prezencie „bukiet" doznań artystycznych, którego przygotowaniem zajęli się: mgr Elżbieta Olenycz, mgr Daria Kur i mgr Sławomir Chmiel.
Dodała: Agnieszka Krysta | komentarze (0)

<< poprzednie 1 2 3 4 5 następne >>

Content Management Powered by CuteNews
 
Wyróżnienia
Nasi artyści
Akcje szkolne
Toras © 2006-2017. Created by TORAS. Wszelkie prawa zastrzeżone.