Nasza szkoła
Aktualności Historia szkoły Kalendarium Nasz patron Pracownicy szkoły Samorząd Uczniowski Baza dydaktyczna Dokumenty szkoły Galeria zdjęć
Dla rodziców
Nabór 2017/2018  ważne Do pobrania Rada Rodziców Plany zajęć, godziny pracy Dziennik elektroniczny Podręczniki Zebrania i konsultacje Stołówka szkolna
Kontakt
Mapka okolicy Ważne numery Napisz do nas
Poza lekcjami
Biblioteka i czytelnia Świetlica szkolna Konkursy Koła zainteresowań Gimnastyka korekcyjna Zajęcia integracyjne PCK TPD
Sukcesy
Najlepsi uczniowie Wyniki konkursów Prace literackie Osiągnięcia sportowe Prezentacje multimedialne
Statystyka
Osób on-line: 20
WAKACJE!
Twoje IP: 54.81.46.194
Strona zgodna z:
PHP.net
Valid XHTML 1.1!
Valid CSS!
przeglądarka internetowa
przeglądarka internetowa
 
księgarnia
+ BONUS: dostęp do kilku tysięcy materiałów edukacyjnych dla dzieci online i do wydruku!
 
 
Aktualności
OstatnieNagłówkiArchiwumAdministracja
Świąteczne słowniczki obrazkowe 20-12-2016
Został rozstrzygnięty konkurs z języka angielskiego na najciekawszy świąteczny słowniczek obrazkowy pt. "My Christmas Picture Dictionary". Konkurs, zorganizowany przez panią Joannę Machej, był adresowany do uczniów klas II i III, a zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie anglojęzycznego bożonarodzeniowego słowniczka w formie książeczki, przy użyciu różnorodnych technik plastycznych. Najładniejsze prace w kategorii klas trzecich wykonali:
I miejsce - Aleksandra Chrapek
II miejsce - Kinga Knapik
III miejsce - Zuzanna Kazior i Wiktoria Bojda
W kategorii klas drugich najlepsi byli:
I miejsce - Patrycja Spilok
II miejsce - Milena Skiba
III miejsce - Maria Bąk
wyróżnienia - Magdalena Płusa, Lena Lipińska, Justyna Olszar, Bartosz Gonera, Eryk Stefaniak, Paweł Pustówka, Kinga Rogacz i Lilianna Słowiok
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! :)
Dodała: Agnieszka Krysta | komentarze (0)
Szachiści w Katowicach 20-12-2016
19 grudnia odbyły się w Spodku w Katowicach Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Przedszkoli. Nasi uczniowie odnieśli znowu znaczący sukces. Karolina Myrmus z klasy 2a zdobyła I miejsce w kategorii dziewcząt klas drugich. Pokonała aż 88 konkurentek. Uczeń klasy 4a - Mateusz Myrmus zajął III miejsce w swojej kategorii (na 126 chłopców). Brawo rodzina Myrmusów!
Dodała: Piotr Piotrowski więcej ... | komentarze (0)
XIX MIKOŁAJKOWY KONKURS SKOKÓW PRZEZ SKAKANKĘ 11-12-2016
Konkurs odbył się 6 grudnia. Startowało 73 uczniów z klas 1-6. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyli: Kamila Kurzok z kl. 6a, Jakub Ciężkowski z kl. 6a, Natalia Mysior z kl. 5a, Igor Greń z kl. 5a, Dominika Kożdoń z kl. 4a, Szymon Ogiegło z kl. 4a, Natalia Rembiesa z kl. 3c, Patryk Kurzok z kl. 3a, Kinga Cieślar z kl. 2b, Krzysztof Orszulik z kl. 2b, Weronika Szczotka z kl. 1a. Gratulujemy!
Dodała: Piotr Piotrowski | komentarze (0)
Z historią i tradycjami za pan brat 08-12-2016
29 listopada odbył się szkolny konkurs historyczny z okazji 1050-lecia chrztu Polski dla klas piątych i szóstych. W konkursie wzięło udział dwadzieścioro troje uczniów. A oto wyniki:
I miejsce - Jan Malik z kl. 5a
II miejsce - Emilia Stanula z kl. 6a
III miejsce - Dominik Kołacz z kl. 5a
wyróżnienia - Roksana Gałązka z kl. 6c i Igor Greń z kl. 5a
Ponadto dobry wynik w konkursie osiągnęli: Maciej Bąk, Dominika Adamek, Jan Niemczyk, Kornelia Mojeścik oraz Gracjan Rogacz.
Wszystkim laureatom uroczyście wręczono dyplomy oraz nagrody.
Natomiast 6 grudnia naszą szkołę odwiedziła pani Janina Motylewska, która przedstawiła uczniom tradycje bożonarodzeniowe Śląska Cieszyńskiego od świętego Mikołaja do Święta Trzech Króli.
Konkurs i spotkanie ze znaną gawędziarką przygotowała nauczycielka historii - pani Natalia Gabryś.
Dodała: Agnieszka Krysta | komentarze (0)
Warto poamagać! 05-12-2016
5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie, ich bezinteresownego trudu, czasu i poświęcenia na rzecz innych. Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna.
Z tej okazji szkolne koło PCK prowadzone przez panią Aleksandrę Parę zaprosiło społeczność naszej szkoły na apel poświęcony wolontariatowi, którego specyficzną odmianą może być krwiodawstwo – bezinteresowne oddanie krwi osobie, która jej potrzebuje. Podczas apelu uczniowie dowiedzieli się, że wolontariuszem może zostać każdy i w każdym wieku, włączając się w różnorodne działania charytatywne w hospicjach, szpitalach czy na ulicach. Nasza szkoła drugi rok organizuje akcje na rzecz hospicjum „Otwarte drzwi” w Skoczowie, wcześniej wspieraliśmy bielską placówkę.
W roku wolontariatu warto pamiętać o słowach Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II: „Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela”. Po prostu: warto pomagać!
Dodała: Agnieszka Krysta | komentarze (0)
Finał wojewódzki w szachach 22-11-2016
22 listopada w Częstochowie odbył się Finał Wojewódzki Drużynowych Zawodów Szachowych. Nasi szachiści w składzie: Mateusz Gabzdyl z kl. 6c, Mikołaj Grzybek z kl. 4a, Mateusz Myrmus z kl. 4a i Karolina Myrmus z kl. 2a wywalczyli III miejsce. To historyczny sukces szachistów z "Trójki"! Gratulujemy!
Dodała: Piotr Piotrowski więcej ... | komentarze (0)
Narodowe Święto Niepodległości 11-11-2016
Z okazji ważnego święta narodowego w dniu 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, upamiętniająca 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowana przez uczniów klasy 6b pod opieką wychowawczyni – pani Aleksandry Pary. Krótką podróż w przeszłość odbyliśmy wspólnie podczas lekcji historii, w czasie której dzieci opowiedziały o rozbiorach Polski, niewoli, powstaniach narodowych i pierwszej wojnie światowej. Najbardziej zapadł nam w pamięć widok trzech sępów – zaborców: Rosji, Austrii i Prus, rozrywających mapę Polski. Koleje losu naszej ojczyzny obrazowały dodatkowo patetyczne wiersze, pieśni patriotyczne i prezentacja multimedialna. Dzięki udziałowi w apelu uczniowie naszej szkoły mogli przeżyć ciekawą lekcję patriotyzmu oraz uświadomić sobie, jak bezcenne są pojęcia: tradycja, duma narodowa i Ojczyzna.
Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości był udział Dyrekcji naszej szkoły, nauczycieli, uczniów oraz pocztu sztandarowego w uroczystościach na skoczowskim rynku oraz pod pomnikiem „Naszym Bohaterom” w dniu 11 listopada.
Dodała: Agnieszka Krysta | komentarze (0)
Nasi wspaniali recytatorzy 03-11-2016
3 listopada odbył się szkolny konkurs recytatorski, którego tematyką była twórczość poetów naszej małej ojczyzny. W konkursie wzięła udział liczna gromadka recytatorów - 23 uczniów z klas 4, 5 i 6, którzy wspaniale zaprezentowali poezję związaną przede wszystkim z pięknem Śląska Cieszyńskiego i Beskidów. A oto wyniki konkursu: I miejsce - Maciej Birowski z kl. 4a, II miejsce - Emilia Kuboszek z kl. 5b, III miejsce - Julia Buda z kl. 6a i Natalia Przybyła z kl.6b, wyróżnienie - Maja Kalita z kl. 4c. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów podczas reprezentowania "Trójki" w III Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 1 grudnia w naszej szkole!
Dodała: Agnieszka Krysta | komentarze (0)
Szachowi mistrzowie! 24-10-2016
24 października w Łące rozegrano Rejonowe Drużynowe Zawody Szachowe Szkół Podstawowych. Reprezentacja SP-3 w Skoczowie wygrała je w znakomitym stylu, kwalifikując się do zawodów wojewódzkich. Drużynę stanowili: Mateusz Gabzdyl z kl. 6c, Mateusz Myrmus z kl. 4a, Mikołaj Grzybek z kl. 4a i Karolina Myrmus z kl. 2a. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!
Dodała: Piotr Piotrowski więcej ... | komentarze (0)
Sukcesów szachowych ciąg dalszy :) 23-10-2016
19 października w Strumieniu odbyły się Powiatowe Drużynowe Zawody Szachowe Szkół Podstawowych. Nasza drużyna w składzie: Mateusz Gabzdyl z kl. 6c, Mikołaj Grzybek z kl. 4a, Mateusz Myrmus z kl. 4a i Karolina Myrmus z kl. 2a zdobyła I miejsce awansując do zawodów rejonowych.
Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw!
Dodała: Piotr Piotrowski więcej ... | komentarze (0)

<< poprzednie 1 2 3 4 5 następne >>

Content Management Powered by CuteNews
 
Wyróżnienia
Nasi artyści
Akcje szkolne
Toras © 2006-2017. Created by TORAS. Wszelkie prawa zastrzeżone.