Nabór 2017/2018 Do pobrania Rada Rodziców Plany zajęć, godziny pracy Dziennik elektroniczny Podręczniki Zebrania i konsultacje
Wakacje już za: 191 dni.
Twoje IP: 107.20.115.174

Zajęcia z lektorem języka francuskiego 15-11-2017
Bonjour :)
W środę 8 listopada naszą szkołę odwiedziła pani Manon Cuppens - lektorka języka francuskiego, oddelegowana przez przedstawicielstwo Walonii – Brukseli w Warszawie, która prowadzi zajęcia języka francuskiego w szkołach biorących udział w projekcie "Klasy frankofońskie na Śląsku". Uczniowie klas siódmych, uczęszczający na lekcje języka francuskiego, mieli okazję porozmawiać z lektorką oraz wziąć udział w zabawach językowych prowadzonych przez panią Manon. Spotkanie z żywym językiem, kulturą i realną sytuacją to największe zalety zajęć z lektorem.
Dodała: Wicedyrektor szkoły | komentarze (0)
Kocham Cię, Polsko! 09-11-2017
9 listopada rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystą akademię przygotowała klasa 7a pod opieką wychowawczyni pani Elżbiety Olenycz. Uczniowie przypomnieli nam tragiczne losy Rzeczpospolitej po rozbiorach i jej drogę ku niepodległości. Radosnym akcentem na zakończenie apelu było wspólne odśpiewanie popularnej piosenki, znanej z telewizyjnego teleturnieju, pt. "Kocham Cię , Polsko!".
Tym razem drugie miejsce 07-11-2017
We wtorek 7 listopada w naszej szkole zorganizowano Rejonowy Drużynowy Turniej Szachowy. W zawodach startowały drużyny z powiatu cieszyńskiego i pszczyńskiego: 8 szkół podstawowych, 6 gimnazjalnych i 2 ponadgimnazjalne. Nasza drużyna w swojej kategorii zajęła dobre, drugie miejsce. Gratulujemy!
Dodała: Piotr Piotrowski | komentarze (0)
Warsztaty profilaktyczne 04-11-2017
Na przełomie października i listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnorodnych warsztatach profilaktycznych na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Młodsze dzieci rozmawiały z psychologami o komunikacji w grupie i problemach związanych z agresją. Starsze poruszały kwestię cyberprzemocy oraz innych zagrożeń czyhających na internautów. Mamy nadzieję, że te zajęcia pomogą uczniom lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach.
Ale kosmos! 26-10-2017
26 października klasy szóste uczestniczyły w przyrodniczej wycieczce do palmiarni w Gliwicach oraz planetarium w Chorzowie. Olbrzymie, stuletnie palmy, owocujące drzewa cytrusowe, ogromne kaktusy i wspaniałe ryby żyjące w oceanach, a później tysiące gwiazd, rozmaite gwiazdozbiory oraz wędrówka Słońca po niebie uzależniona od zmienności pór roku zrobiły na uczniach niesamowite wrażenie. Krótko mówiąc: ale kosmos! smile
Kolejny sukces 26-10-2017
Miło nam poinformować, że nasza szkoła kolejny raz awansowała do zawodów powiatowych! Tym razem chłopcy w składzie Filip Forszt oraz Szymon Ogiegło zajęli II miejsce w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego. Dziewczyny w składzie Zofia Naglik oraz Emilia Cieńciała zajęły VI miejsce w gminie. Życzymy dalszych sukcesów.
Dodała: Łukasz Zgoda | komentarze (0)
Sprzątanie świata, czyli Skoczowa 18-10-2017
18 października klasy szóste i siódme wzięły udział w akcji "Sprzątanie świata". Uczniowie porządkowali tereny wałów nadwiślańskich i lasu na Dolnym Borze. Oby ta wspólna lekcja poszanowania przyrody promowała nieśmiecenie i zmniejszyła nasz negatywny wpływ na środowisko.
MISTRZOWIE POWIATU !!! 17-10-2017
17 października w Strumieniu odbyły się Powiatowe Drużynowe Zawody Szachowe. Nasza drużyna zajęła I miejsce i awansowała do zawodów rejonowych (szczegóły wkrótce w zakładce OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE - SZACHY). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dodała: Piotr Piotrowski | komentarze (0)
Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów 16-10-2017
Święto Edukacji Narodowej zapisało się w tradycji naszej szkoły jako dzień pasowania pierwszoklasistów. 13 października był w tym roku niezwykle uroczysty dzięki obecności: burmistrza miasta – pana Mirosława Sitko, zastępcy burmistrza – pana Andrzeja Bubnickiego, przewodniczącej Komisji Kultury i Oświaty Rady Miejskiej Skoczowa - pani Marii Sobik oraz przewodniczącej Rady Rodziców – pani Aleksandry Jaworskiej-Uszyńskiej.
Uczniowie klas pierwszych musieli „zdać egzamin" z gotowości szkolnej i krótko mówiąc: wypadli znakomicie!
Dzień Nauczyciela na wesoło 12-10-2017
Akademia z okazji Dnia Nauczyciela, która odbyła się 12 października, na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej. Początek był jak zawsze uroczysty i pełen życzliwych słów pod adresem grona pedagogicznego. Jednak w pewnym momencie podniosły nastrój zastąpiła atmosfera wspaniałej zabawy. Inscenizacja "Rzepki" w wykonaniu nauczycieli, a w reżyserii pani Izabeli Steciuk, okazała się przebojem bez precedensu w historii naszej szkoły. Szaleństwo na widowni i rozlegające się salwy śmiechu zmotywują chyba tę grupę amatorów do kolejnych zadań aktorskich... smile

<< poprzednie 1 2 3 4 następne >>