Twoje IP: 54.198.139.134

Weekend z historią 03-05-2017
28 kwietnia świętowaliśmy 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja poprzez udział w akademii oraz włożenie strojów galowych. Uczniowie klasy 4b przygotowani przez panią Izabelę Steciuk opowiedzieli społeczności szkolnej o ważnym wydarzeniu, które zajmuje szczególne miejsce na kartach historii naszego kraju. Wszystkim widzom szczególnie spodobał się pięknie zatańczony polonez w rytm utworu skomponowanego przez Wojciecha Kilara do filmu „Pan Tadeusz”.
Po zakończonej akademii pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz zachęciła wszystkich nauczycieli i uczniów do włączenia się w świętowanie na terenie naszego miasta. W programie obchodów znalazły się m.in.: uroczyste wciągnięcie flagi na maszt na Rynku w dniu 2 maja oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem „Naszym Bohaterom” i Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła dnia 3 maja, w których uczestniczyli dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz poczet sztandarowy naszej szkoły.
Mistrzowskie pływanie 03-05-2017
22 kwietnia odbyły się XVIII Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu w obiektach Krytej Pływalni „Delfin” w Skoczowie. Po oficjalnym otwarciu imprezy przez panią dyrektor Małgorzatę Jasionowicz uczeń klasy 5a, Igor Greń, przeprowadził dla wszystkich uczestników krótką rozgrzewkę.
Następnie uczniowie startowali w biegach z przeszkodami w małej niecce oraz w konkurencjach pływackich na dystansach 25m, 50m, 100m oraz w sztafecie 4 x 50m stylami: dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. (szczegóły w kalendarium)
Z ekologią za pan brat 21-04-2017
20 kwietnia uczniowie klas piątych pojechali na wycieczkę do bielskiego Zakładu Gospodarki Odpadami, gdzie wzięli udział w zajęciach na temat recyklingu. Najpierw obejrzeli film edukacyjny o produkcji papieru i przetwarzaniu makulatury, a po projekcji uczestniczyli w grach dydaktycznych oraz zwiedzili ścieżkę edukacyjną pełną ciekawostek dotyczących segregacji odpadów i recyklingu. Na koniec uczniowie udali się do pobliskiego schroniska dla zwierząt i przyjrzeli się z bliska jego podopiecznym.
Konkursowa pisanka 21-04-2017
Klasa 2e zajęła III miejsce w konkursie „Wielkanocne Jajo” organizowanym przez Leroy Merlin Polska. Klienci sklepu w Cieszynie głosowali na najładniejszą pracę plastyczną. Do konkursu przystąpiło pięć szkół podstawowych z powiatu cieszyńskiego. „Trójka” była jedyną reprezentantką naszego miasta. Pisanka została wykonana przez wychowanków pani Sylwii Kwas. Uczniowie wykleili wielkie styropianowe jajo
Dodała: Agnieszka Krysta więcej ... | komentarze (0)
Magiczny Koncert Młodych Talentów 07-04-2017
6 i 7 kwietnia po raz trzynasty odbył się w naszej szkole Koncert Młodych Talentów, podczas którego wystąpili uczniowie uzdolnieni muzycznie - instrumentaliści, wokaliści i tancerze. Mix piosenek nie tylko o pogodzie wspaniale wykonał zespół "Do-re-mi", śpiewali też uczniowie uczęszczający na zajęcia języka niemieckiego. Zaczarowane dźwięki wydobywały się z gitary, keyboardu, wiolonczeli, skrzypiec i fletu. A na koniec zespół "Merlin" brawurowo zatańczył w rytm piosenek Michaela Jacksona. Autorami tak bogatego wachlarza doznań artystycznych byli nauczyciele: pan Sławomir Chmiel, pani Daria Kur i pani Izabela Machej.
Drużyna BRD w finale powiatowym 27-03-2017
7 marca odbył się kolejny konkurs – 40 Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Konkurs odbywał się na szczeblu miejsko- gminnym. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Julia Buda z 6a, Sonia Czyż z 5c, Piotr Klimurczyk z 5a oraz Kacper Juroszek z 5a. Uczniowie mieli do napisania test dotyczący przepisów ruchu drogowego, a następnie do przejechania bardzo trudny tor przeszkód. Nasza drużyna zajęła I miejsce w gminie.
Opiekę nad uczniami biorącymi udział w konkursie pełni mgr inż. Bożena Dedio.
21 marca zakończyły się eliminacje międzyszkolne do Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w powiecie cieszyńskim. Do udziału przystąpiły aż 34 drużyny ze szkół podstawowych i 16 z gimnazjów. Nasza "Trójka" zajęła 5. miejsce, co dało nam awans do finału powiatowego!
8 kwietnia trzymamy kciuki za naszą wspaniałą drużynę! POWODZENIA!
Dodała: Lucyna Michenko | komentarze (0)
Pływacy w rejonie 23-03-2017
22 marca nasze drużyny brały udział w Rejonowych Drużynowych Zawodach Pływackich w Goczałkowicach. Dziewczęta zajęły III miejsce, a chłopcy II. Gratulujemy!
Dodała: Piotr Piotrowski | komentarze (0)
Niepełnosprawni wokół nas 20-03-2017
Światowy Dzień Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest corocznie w 3. niedzielę marca. W tym roku święto to wypadło 19 marca. Z tej okazji szkolne koło PCK prowadzone przez panią Aleksandrę Parę przygotowało apel na temat: "Niepełnosprawni wokół nas". Uczniowie zapoznali nas z rodzajami niepełnosprawności, jej przyczynami i trudnościami, które napotykają w codziennym życiu osoby dotknięte różnymi
Dodała: Agnieszka Krysta więcej ... | komentarze (0)
Pływacy na fali 14-03-2017
14 marca nasze drużyny startowały w zawodach powiatowych. Dziewczęta i chłopcy po zaciętej walce zajęli II miejsca i zakwalifikowali się do zawodów rejonowych. Gratulujemy i życzymy udanego startu w Goczałkowicach.
Dodała: Piotr Piotrowski | komentarze (0)
Wybuchowa wycieczka 12-03-2017
8 i 9 marca część uczniów biorących udział w zajęciach z projektu unijnego:" Małe - wielkie odkrycia w szkole" odwiedziła Beskidzkie Centrum Nauki w Świnnej. Tam dzieci brały udział w pokazach oraz doświadczeniach, m.in. z wykorzystaniem ciekłego azotu. Było ciekawie i wybuchowo! ohmy Wspólnie też dały koncert na plastikowych rurkach, a w chwilach przerwy samodzielnie się bawiły i wykonywały doświadczenia. Zabawa była przednia. smile
Dodała: Aleksandra Para | komentarze (0)