Nasza szkoła
Aktualności Historia szkoły Kalendarium Nasz patron Pracownicy szkoły Samorząd Uczniowski Baza dydaktyczna Dokumenty szkoły Galeria zdjęć
Dla rodziców
Nabór 2017/2018 Do pobrania Rada Rodziców Plany zajęć, godziny pracy Dziennik elektroniczny Podręczniki Zebrania i konsultacje
Kontakt
Mapka okolicy Ważne numery Napisz do nas
Poza lekcjami
Biblioteka i czytelnia Świetlica szkolna Konkursy Koła zainteresowań Gimnastyka korekcyjna Zajęcia integracyjne PCK TPD
Sukcesy
Najlepsi uczniowie Wyniki konkursów Prace literackie Osiągnięcia sportowe Prezentacje multimedialne
Statystyka
Osób on-line: 53
Wakacje już za: 153 dni.
Twoje IP: 54.234.65.78
 
 
 
Koncert Serc
31 marca 2007 roku w Miejskim Domu Kultury w Skoczowie odbył się koncert charytatywny "Niezapomniana Anna German". Był to prawdziwy Koncert Serc...
Do udziału w koncercie zaproszono wszystkich mieszkańców Skoczowa. Pośród ponad 200 widzów przeważali uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczących się w "Trójce". Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie współorganizowała koncert wraz z Chrześcijańską Służbą Charytatywną w Skoczowie, która już od paru lat organizuje koncerty na rzecz potrzebujących.
Tym razem najważniejszą osobą na koncercie była sześcioletnia Asia, która już ponad rok choruje na białaczkę. Jej starszy brat jest uczniem "Trójki", stąd pomysł, aby pomóc rodzicom małej Asi w zebraniu środków pieniężnych tak potrzebnych podczas specjalistycznego leczenia. To dla Asi wystąpiła warszawska grupa Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej. W 70. rocznicę urodzin piosenkarki Anny German zaprezentowano jej wzruszające, pełne pozytywnego ładunku emocjonalnego, piosenki.. Dzięki nim łatwiej w słuchaczach "wyzwolić miłość", której obecność niemalże w namacalny sposób odczuwało się podczas spotkania.
Licznie zgromadzoną publiczność przywitał pan Andrzej Cichy, kierownik Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Skoczowie. Dziękował za przybycie. Podkreślił jak ważnym gestem wobec Asi i jej rodziny jest pełna życzliwości i zrozumienia obecność mieszkańców Skoczowa, bliższych i dalszych znajomych, sąsiadów i tych, którym nie jest obce zwyczajne ludzkie współczucie i chęć pomocy.
O randze tego spotkania świadczyła obecność Pani Burmistrz - Janiny Żagan, która doceniła inicjatywę skoczowskiej społeczności, świadczacą o tym, iż nie jesteśmy zasklepieni tylko we własnych sprawach, potrafimy się otworzyć na problemy innych i wspólnie zrobić coś dobrego.
Koncert prowadził pan Andrzej Susłowski, który w barwny sposób przybliżył sylwetkę piosenkarki, obdarzonej anielskim głosem, sopranem lirycznym o niezwykłej barwie. Podkreślał jednocześnie, że w opiniach osób, które znały Annę German, była ona nie tylko gwiazdą, ale i niezwykłą kobietą, skromną, łagodną, pozbawioną egoizmu. Jej życie jednak nie było sielanką. Sama doświadczała cierpienia i rozpaczliwie wręcz poszukiwała miłości. Piosenki Anny German zaśpiewały panie: Elena Majewska i Halina Sokołowska przy akompaniamencie Beaty Górskiej-Słociak. Owacje wywołała oryginalna, ekspresyjna interpretacja przebojów "Człowieczy los" i "Tańczące Eurydyki". Zaprezentowano też archiwalne nagranie z uwiecznionym głosem piosenkarki.
Na zakończenie koncertu do zebranych zwróciła się dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie, pani Małgorzata Jasionowicz. Przypomniała piękne słowa patrona szkoły: "Cierpienie jest w świecie po to, ażeby wyzwalało miłość". A "prawdziwa miłość jest wymagająca". Dyrektor Jasionowicz zaapelowała, abyśmy wymagali nie tylko od innych, ale przede wszystkim od siebie, aby w obliczu ciężkiej choroby, która dotknęła bezbronne dziecko, otworzyć swoje serca, dać Asi i jej najbliższym nadzieję, uśmiech i poczucie, że nie są sami w trudnych chwilach.
Ludzie dobrego serca nie tylko zamanifestowali solidarność z rodziną chorej dziewczynki swoją bardzo liczną obecnością na koncercie, ale i darowanymi od serca datkami pieniężnymi.
Na leczenie Asi zebrano 2655 zł i 20 euro.
Bądźmy z Asią nadal - nasze serca mają wielką moc!
opracowała
mgr Izabela Steciuk
Toras © 2006-2017. Created by TORAS. Wszelkie prawa zastrzeżone.