Nasza szkoła
Aktualności Historia szkoły Kalendarium Nasz patron Pracownicy szkoły Samorząd Uczniowski Baza dydaktyczna Dokumenty szkoły Galeria zdjęć
Dla rodziców
Nabór 2017/2018  ważne Do pobrania Rada Rodziców Plany zajęć, godziny pracy Dziennik elektroniczny Podręczniki Zebrania i konsultacje Stołówka szkolna
Kontakt
Mapka okolicy Ważne numery Napisz do nas
Poza lekcjami
Biblioteka i czytelnia Świetlica szkolna Konkursy Koła zainteresowań Gimnastyka korekcyjna Zajęcia integracyjne PCK TPD
Sukcesy
Najlepsi uczniowie Wyniki konkursów Prace literackie Osiągnięcia sportowe Prezentacje multimedialne
Statystyka
Osób on-line: 20
WAKACJE!
Twoje IP: 54.81.46.194
Strona zgodna z:
PHP.net
Valid XHTML 1.1!
Valid CSS!
przeglądarka internetowa
przeglądarka internetowa
 
księgarnia
+ BONUS: dostęp do kilku tysięcy materiałów edukacyjnych dla dzieci online i do wydruku!
 
 
Aktualności
OstatnieNagłówkiArchiwumAdministracja
Ogłoszenie MZO 07-07-2017
W związku z nierozstrzygnięciem konkursu na stanowisko dyrektora Przedszkola Publicznego nr 1 w Skoczowie oraz na stanowisko dyrektora Przedszkola Publicznego w Harbutowicach, Gmina Skoczów poszukuje kandydata na ww. stanowisko.
Kandydat na stanowisko dyrektora spełniać powinien warunki zgodne z § 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych placówek.

Osoby zainteresowane proszone są o złożenie osobiście, za pośrednictwem poczty lub mailowo aplikacji zawierającej CV w terminie do dnia 21.07.2017 r. do godziny 15:00
w sekretariacie Miejskiego Zarządu Oświaty w Skoczowie, ul. Mały Rynek 1, 43-430 Skoczów lub na adres e-mail: mzo@mzo.skoczow.pl
Dodała: Wicedyrektor szkoły | komentarze (0)
Najlepsze są wakacje! 27-06-2017
„Każdy z was mi przyzna rację, że najlepsze są wakacje…” – tymi słowami 23 czerwca w auli naszej szkoły rozpoczęła się akademia uroczyście kończąca rok szkolny 2016/2017. Program przygotowała klasa 5c z wychowawcą – panem Sławomirem Chmielem. Uczniowie w zabawny sposób opowiedzieli historię przygotowywania przedstawienia na zakończenie roku szkolnego, obdarowując nas ogromnym „bukietem” różnorodnych przeróbek wakacyjnych przebojów.
Następnie pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz wręczyła 52 świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczennicom oraz uczniom klas czwartych, piątych i szóstych.
Ważnym momentem podczas akademii było uroczyste przekazanie pieniędzy na rzecz Hospicjum „Otwarte Drzwi”. Naszymi gośćmi była pani prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych - Wioletta Staniek oraz pan prezes Stowarzyszenia „Musica Sacra” - Andrzej Bacza. Podczas mijającego roku na terenie naszej szkoły podejmowane były liczne akcje, z których dochód w wysokości 8.000 złotych został podarowany budowanemu w Skoczowie stacjonarnemu hospicjum.
Kończąc akademię pani dyrektor życzyła wszystkim wspaniałego i bezpiecznego odpoczynku oraz nabrania sił do dalszej nauki i pracy w murach naszej szkoły.
Dodała: Agnieszka Krysta | komentarze (0)
Nasi stypendyści 27-06-2017
W ostatnim tygodniu roku szkolnego zostały przyznane stypendia dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, zachowaniu oraz osiągnęli znaczące sukcesy sportowe. A są to: Mateusz Myrmus z kl. 4a (średnia 5,75 i sukcesy szachowe), Natalia Przybyła z kl. 6b (średnia 5,69), Nikola Soroczyńska z kl. 4a (średnia 5,64), Julia Buda z kl. 6a (średnia 5,54), Anna Niemczyk z kl. 4b (średnia 5,42), Klaudia Gruszczyk z kl. 4b (średnia 5,33), Jan Niemczyk z kl. 5a (średnia 5,31), Arkadiusz Liszka z kl. 6a (średnia 5,31), Magdalena Uszyńska z kl. 4b (średnia 5,25), Kamil Zwardoń z kl. 5c (średnia 5,23), Gabriela Kłobuch z kl. 4c (średnia 5,2), Julia Heczko z kl. 4b (średnia 5,17), Zofia Naglik z kl. 5c (średnia 5,15), Mikołaj Grzybek z kl. 4a (średnia 5,0 i sukcesy szachowe), Mateusz Gabzdyl z kl. 6c (sukcesy szachowe).
Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy! biggrin
Dodała: Agnieszka Krysta | komentarze (0)
XIV Szkolna Olimpiada Sportowa 02-06-2017
1 czerwca na Stadionie KS "Beskid" im. R. Kukucza odbyła się XIV Szkolna Olimpiada Sportowa, zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego: pana Piotra Piotrowskiego, pana Łukasza Zgodę, pana Korneliusza Rakusa i panią Iwonę Czakon-Kobus. Po barwnym pochodzie wokół płyty boiska najlepsi sportowcy szkoły
Dodała: Agnieszka Krysta więcej ... | komentarze (0)
Biegaliśmy dla Jana Pawła II i Skoczowa 22-05-2017
Z okazji 22. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Skoczowie oraz 750-lecia miasta w naszej "Trójce" zorganizowano sztafetę biegową, w której wzięli udział uczniowie z klas 1- 6 oraz nauczyciele. Startowało w sumie 232 uczniów i 5 nauczycieli. Trasę 22 kilometrów dla Jana Pawła II i 750 metrów dla Skoczowa pokonano w czasie 2 godzin 15 minut 22 sekund i 53 setnych sekundy. Atmosfera wśród biegaczy oraz na trybunach była wspaniała!
Dodała: Agnieszka Krysta | komentarze (0)
Szachowe potyczki po raz siódmy 22-05-2017
VII Gminny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP-3 odbył się 18 maja w auli naszej szkoły. Był to turniej zorganizowany w ramach obchodów Dnia Patrona.
Startowało w nim 34 uczniów z pięciu skoczowskich szkół podstawowych: SP-1 Skoczów, SP-3 Skoczów, SP-4 Kiczyce, SP-5 Ochaby i SP-8 Skoczów.
Reprezentacja naszej „Trójki” zdobyła drużynowo I miejsce.
Wyniki indywidualne uczniów były następujące:
• dziewczęta:
I miejsce - Karolina Myrmus z kl. 2a
III miejsce - Natasza Kozubek z kl. 5c
VI miejsce - Julia Heczko z kl. 4b
• chłopcy:
II miejsce - Mikołaj Grzybek z kl. 4a
IV miejsce - Mateusz Myrmus z kl. 4a
V miejsce - Mateusz Gabzdyl z kl. 6c
Organizatorem turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego - pan Piotr Piotrowski.
Dodała: Agnieszka Krysta | komentarze (0)
VII Międzyszkolny Konkurs o Janie Pawle II 21-05-2017
W piątek 19 maja w naszej szkole odbył się VII Międzyszkolny Konkurs o Janie Pawle II. Do rywalizacji stanęło 5 skoczowskich szkół, reprezentowanych przez czteroosobowe drużyny. Poczynania uczestników konkursu oceniało jury: pani Anna Stefaniak-Bacza, ksiądz Stanisław Lipowski i ksiądz proboszcz Witold Grzomba.
Uczniowie przygotowali m. in. projekt nowego herbu Skoczowa, upamiętniający pobyt Jana Pawła II w naszym mieście, prezentowali piosenki ułożone na melodię "Barki", sprawdzali swoją wiedzę, ale też świetnie się bawili. Oto wyniki:
I miejsce - SP-3 (drużynę przygotowała pani Elżbieta Olenycz)
II miejsce - SP w Pierśćcu
III miejsce - SP-1 w Skoczowie
Konkurs powstaje przy wsparciu pani dyrektor, a organizatorkami są katechetki Katarzyna Chrobok i Katarzyna Czujak oraz polonistka pani Izabela Steciuk.
Dodała: Izabela Steciuk | komentarze (0)
Z Janem Pawłem II aż po krańce ziemi 18-05-2017
Jan Paweł II stał się 17 maja przyczyną uroczystego i radosnego „zamieszania” w naszej szkole. Po raz dwunasty obchodziliśmy bowiem Dzień Patrona – największe święto szkoły, podczas którego każdego roku odkrywamy najwspanialsze karty z historii życia i pontyfikatu tego wielkiego Polaka.
Motywem przewodnim akademii było hasło: „Z gniazda orłów aż po krańce ziemi”, a przygotowała ją klasa 3b pod opieką wychowawczyni – pani Teresy Koniewskiej. Młodzi artyści uświadomili nam, że też jesteśmy z „pokolenia orłów”. Mogliśmy tylko odpowiedzieć słowami hymnu Rodziny Szkół Jana Pawła II: ”My, Jana Pawła uczniowie, słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać, pomagać ludziom i wciąż pamiętać”!
Dodała: Agnieszka Krysta | komentarze (0)
Harmonogram obchodów Dnia Patrona 11-05-2017
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie serdecznie zaprasza na uroczyste obchody Dnia Patrona, które odbędą się 17 maja:
o 8.30 - akademia ku czci Patrona
o 10.45 - rozpoczęcie biegu sztafetowego "Szlakiem Jana Pawła II" (od Stadionu KS "Beskid"na Kaplicówkę)
o 11.15 - spotkanie na Kaplicówce, odśpiewanie "Barki" i złożenie kwiatów pod monumentem Jana Pawła II
Imprezy towarzyszące:
17 maja o 16.30 - szkolna Msza Św. w Kościele Św. Ap. Piotra i Pawła z okazji 12. rocznicy nadania imienia szkole
18 maja o 9.00 - VII Gminny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP-3
19 maja o 9.00 - VII Międzyszkolny Konkurs o Janie Pawle II
22 maja o 9.00 - bieg sztafetowy "22 lata - 22 km + 750 m na 750-lecie Skoczowa"
Serdecznie zapraszamy!
Dodała: Agnieszka Krysta | komentarze (0)
Poetyckie strofy o Skoczowie 11-05-2017
Z okazji 750-lecia naszego miasta "Trójka" zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Literacki na wiersz o Skoczowie.
W etapie szkolnym zostały wyróżnione prace:
I miejsce - Amelia Kawulok z kl. 5b
II miejsce - Emilia Kuboszek z kl. 5b i Maja Kalita z kl. 4c
III miejsce - Mateusz Myrmus z kl. 4a i Natalia Przybyła z kl. 6b
Oto wyniki konkursu międzyszkolnego:
szkoły podstawowe
I miejsce - Amelia Kawulok z SP-3 i Karol Dega z SP w Ochabach
II miejsce - Tymoteusz Zębik z SP w Kiczycach i Emilia Kuboszek z SP-3
III miejsce - Maja Kalita z SP-3
gimnazja
I miejsce - Aleksandra Pagieła z Gimnazjum nr 4
II i III miejsca nie przyznano
Najlepsze prace zostaną nagrodzone i opublikowane w lokalnych mediach.
Gratulujemy utalentowanej młodzieży!
Dodała: Izabela Steciuk | komentarze (0)

<< poprzednie 1 2 3 4 5 następne >>

Content Management Powered by CuteNews
 
Wyróżnienia
Nasi artyści
Akcje szkolne
Toras © 2006-2017. Created by TORAS. Wszelkie prawa zastrzeżone.