Nasza szkoła
Aktualności Historia szkoły Kalendarium Nasz patron Pracownicy szkoły Samorząd Uczniowski Baza dydaktyczna Dokumenty szkoły Galeria zdjęć
Dla rodziców
Nabór 2017/2018 Do pobrania Rada Rodziców Plany zajęć, godziny pracy Dziennik elektroniczny Podręczniki Zebrania i konsultacje
Kontakt
Mapka okolicy Ważne numery Napisz do nas
Poza lekcjami
Biblioteka i czytelnia Świetlica szkolna Konkursy Koła zainteresowań Gimnastyka korekcyjna Zajęcia integracyjne PCK TPD
Sukcesy
Najlepsi uczniowie Wyniki konkursów Prace literackie Osiągnięcia sportowe Prezentacje multimedialne
Statystyka
Osób on-line: 44
Wakacje już za: 119 dni.
Twoje IP: 54.92.197.82
 
 
 
Zespół Muzyczny "DO-RE-MI"
Od 14 już lat nieprzerwanie w naszej trójce prowadzi swoją działalność zespół wokalny DoReMi. Na przestrzeni kilkunastu lat istnienia zespół brał udział w wielu koncertach, konkursach i przeglądach. Reprezentował szkołę podczas "Dni Skoczowa", na koncertach "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy", "Koncertach Kolęd", "Gminnym Przeglądzie Zespołów Muzycznych", "Konkursie Piosenki Ekologicznej" w Zabrzu, "Festiwalu Piosenki Dziecięcej" w Skoczowie, Powiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych w Cieszynie, Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych w Bielsku-Białej "Dniach Kultury, Ratownictwa i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego", i wielu innych imprezach. Przede wszystkim jednak zespół DoReMi aktywnie uczestniczy w życiu szkoły występując podczas apeli i akademia, a od 7 już lat w najważniejszej szkolnej imprezie muzycznej, Koncercie Młodych Talentów.
w roku szkolnym
2006/2007 2007/2008 2008/2009        
2008 / 2009
W obecnym składzie zespołu są głównie dzieci z klas czwartych, piątych i szóstych. Zachęcone występami starszych koleżanek na próby przychodzą również uczennice z klas młodszych. I choć nie biorą udziału we wszystkich akademiach i koncertach, świetnie radzą sobie z tremą i odważnie prezentują swoje umiejętności przed publicznością.
A okazji do śpiewania jak co roku i tym razem nie brakowało. Oprócz udziału w okolicznościowych apelach i świątecznych akademiach, które na stałe wpisały się już w szkolny kalendarz np. z okazji rozpoczęcie roku szkolnego, Święta Niepodległości, Święto Konstytucji, Święto Patrona Szkoły, czy zakończenia roku szkolnego, zespół reprezentował szkołę podczas Dni Skoczowa, w konkursie Śpiewaj Razem z Hugo oraz w Uroczystym Koncercie z okazji Dnia Dziecka. Zespół brał też udział w konkursie kolęd i w Galowym Koncercie Kolęd w Miejskim Domu Kultury.
W gościnnym skoczowskim domu kultury co roku odbywa się również Koncert Młodych Talentów, którego zespół DoReMi wraz z opiekunem są gospodarzami. Miłe wspomnienia pozostawił również udział w obchodach Święta Niepodległości, które w tym roku w naszej gminie miały szczególnie uroczysty charakter. 11 listopada 2008 r. śpiewaliśmy w skoczowskim ratuszu podczas Uroczystej Sesji Rady Miejskiej z okazji 90 rocznicy odzyskania niepodległości.
Ze względu na różnorodność imprez w których uczestniczyliśmy repertuar zespołu był bardzo urozmaicony. Znalazły się w nim nie tylko piosenki ze szkolnych śpiewników o dziecięcych zabawach, przygodach i wycieczkach, ale śpiewaliśmy również pieśni patriotyczne, kolędy i pastorałki. Mamy nadzieję, że po odejściu z zespołu licznej grupy absolwentek naszej szkoły w nowym roku szkolnym zasilą nasze szeregi nowi uczniowie, którzy lubią śpiewać i chcą rozwijać swój muzyczny talent w szkolnym zespole.
opis
mgr Sławomir Chmiel
 
Toras © 2006-2017. Created by TORAS. Wszelkie prawa zastrzeżone.