Nasza szkoła
Aktualności Historia szkoły Kalendarium Nasz patron Pracownicy szkoły Samorząd Uczniowski Baza dydaktyczna Dokumenty szkoły Galeria zdjęć
Dla rodziców
Nabór 2017/2018 Do pobrania Rada Rodziców Plany zajęć, godziny pracy Dziennik elektroniczny Podręczniki Zebrania i konsultacje
Kontakt
Mapka okolicy Ważne numery Napisz do nas
Poza lekcjami
Biblioteka i czytelnia Świetlica szkolna Konkursy Koła zainteresowań Gimnastyka korekcyjna Zajęcia integracyjne PCK TPD
Sukcesy
Najlepsi uczniowie Wyniki konkursów Prace literackie Osiągnięcia sportowe Prezentacje multimedialne
Statystyka
Osób on-line: 42
Wakacje już za: 119 dni.
Twoje IP: 54.92.197.82
 
 
 
Koncert Młodych Talentów
Organizowane co roku Koncerty Młodych Talentów mają na celu zachęcanie uczniów uzdolnionych muzycznie do prezentacji swoich umiejętności w szkole, domu kultury, podczas akademii i innych uroczystości. W koncercie swoje umiejętności gry na różnych instrumentach prezentują uczniowie wszystkich klas. Nie brakuje nawet odważnych pierwszoklasistów. Zarówno dla starszych i młodszych uczniów wyjście na scenę skoczowskiego domu kultury jest dużym przeżyciem. Na widowni zasiadają nauczyciele i uczniowie od klasy II do VI. Napięcie jednak mija, gdy młody artysta podchodzi do swojego instrumentu. Wtedy liczy się tylko jak najlepsze, pełne uczucia, odegranie utworu.
Występ przed publicznością mobilizuje ich do systematycznego ćwiczenia, wzmożonej i wytężonej pracy. Podczas prób nauczyciel podpowiada im, jak radzić sobie z tremą, jak pokonać lęk przed występem publicznym. Młodzież uczy się również jak przygotować się do koncertu, jak zachować się na cenie, a nawet jak przyjąć niepowodzenie związane z występem.
Utalentowani muzycznie uczniowie prezentują swoje umiejętności najpierw przed publicznością złożoną z najbliższej rodziny i przyjaciół, potem przed wszystkimi uczniami szkoły i nauczycielami. Ważnym celem organizowania koncertów jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej twórczości różnych kompozytorów. Młodzież uczy się poszanowania dla sztuki. Koncerty uczą również "słuchania muzyki". Prowadzący koncert, stara się tak pokierować młodą publicznością, aby maksymalnie skupić jej uwagę na muzyce. Wesoła anegdota na pewno nie zaszkodzi powadze koncertu, a ciekawa historia uatrakcyjni spotkanie i pozwoli słuchaczom oderwać się od innych myśli.
w roku szkolnym
2006/2007 2007/2008 2008/2009 2009/2010 2012/2013 2013/2014  
Koncert Młodych Talentów - 27.05.2014 r.
27 maja po raz kolejny odbył się w naszej szkole Koncert Młodych Talentów, który poprowadziła nauczycielka muzyki - mgr Magdalena Gil. Podczas koncertu wystąpiło dziesięcioro uczniów uczących się gry na różnorodnych instrumentach: gitarze, keyboardzie, fortepianie, trąbce i akordeonie. Wysłuchaliśmy utworów muzycznych w wykonaniu: Kingi Białoń, Patryka Węglarzego, Łukasza Brudnego, Kingi Klimurczyk, Patryka Wawrzyczka, Eweliny Knopek, Małgorzaty Krzywoń, Roberta Szablickiego, Zuzanny Szostak i Bartłomieja Kołacza. Ich popisy muzyczne wzbudziły ogromny entuzjazm wśród widowni, na której zasiedli nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Gra na instrumentach przeplatana była występami szkolnego zespołu wokalnego "Do-re-mi", który zaśpiewał kilka piosenek: "Chodź, pomaluj mój świat", "Zakochany clown" oraz "Mamy tylko siebie". Mogliśmy także podziwiać niezwykłe występy laureatów II Szkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej "Let's sing in English": Sonii Czyż, Zofii Naglik, Magdy Uszyńskiej, Julii Budy, Szymona Holisza, Natalii Gil, Joanny Grubej oraz Eweliny Knopek - zdobywczyni Grand Prix tegoż konkursu.
Oprócz talentów muzycznych swoje umiejętności taneczne zaprezentował szkolny zespół "Merlin", którego członkinie wielokrotnie były nagradzane na różnych przeglądach i konkursach. Zespół młodych tancerek, pod opieką mgr Darii Kur, przedstawił porywający mix układów tanecznych.
Koncert zakończył się przedstawieniem teatralnym w języku angielskim, zrealizowanym na podstawie baśni "Piękna i Bestia". Młodych aktorów z klasy 6c, którzy z pasją i humorem odegrali swoje role, przygotowała do występu nauczycielka języka angielskiego - mgr Elżbieta Olenycz. Tego popołudnia mogliśmy podziwiać wspaniały wachlarz umiejętności artystycznych naszych uczniów: instrumentalnych, wokalnych, tanecznych oraz aktorskich - prawdziwych młodych talentów!
opis
mgr Agnieszka Krysta
Fotoreportaż
Toras © 2006-2017. Created by TORAS. Wszelkie prawa zastrzeżone.