Nasza szkoła
Aktualności Historia szkoły Kalendarium Nasz patron Pracownicy szkoły Samorząd Uczniowski Baza dydaktyczna Dokumenty szkoły Galeria zdjęć
Dla rodziców
Nabór 2017/2018 Do pobrania Rada Rodziców Plany zajęć, godziny pracy Dziennik elektroniczny Podręczniki Zebrania i konsultacje
Kontakt
Mapka okolicy Ważne numery Napisz do nas
Poza lekcjami
Biblioteka i czytelnia Świetlica szkolna Konkursy Koła zainteresowań Gimnastyka korekcyjna Zajęcia integracyjne PCK TPD
Sukcesy
Najlepsi uczniowie Wyniki konkursów Prace literackie Osiągnięcia sportowe Prezentacje multimedialne
Statystyka
Osób on-line: 47
Wakacje już za: 119 dni.
Twoje IP: 54.92.197.82
 
 
 
Akcja "Pola Nadziei" w roku szkolnym:
2006/2007 2007/2008 2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013
2013/2014 2015/2016
POLA NADZIEI 2009/2010
Poprzedni rok działań na rzecz akcji "Pola Nadziei" należał do pracowitych. Nie brakowało rąk chętnych do pomocy, młodzieży w pełni zaangażowanej w każdą zbiórkę czy otwartych serc darczyńców.
Tegoroczna akcja rozpoczęła się już we wrześniu. Opiekunami akcji zostały w tym roku: mgr Maria Sobik, mgr Izabela Steciuk, mgr Katarzyna Czujak, mgr Katarzyna Chrobok, mgr Joanna Machej oraz mgr Katarzyna Zgoda.
Pierwsze działania podjęła pani mgr K. Czujak, która odnowiła znaną w naszej szkole z lat poprzednich akcję o nazwie "Słodki Czwartek". Formę tej działalności z całą pewnością można zaliczyć do przyjemnej, a zarazem pożytecznej.
W każdy czwartek można już od rana zakupić kawałek ciastka w cenie 1 zł. Wyśmienite wypieki znikają z blachy w mgnieniu oka. W kolejce można spotkać nie tylko uczniów ale również nauczycieli, bardzo chętnie wspierających akcję. Należy dodać, iż wypieki niewątpliwie cieszą się ogromnym powodzeniem, za sprawą pań kucharek, które domowymi sposobami i wprawną ręką wypiekają rozmaite ciasta.
Dnia 5 listopada miały miejsce wywiadówki w naszej "Trójce". Był to dobry moment, aby przypomnieć rodzicom o "Polach nadziei" i zachęcić ich do wsparcia akcji charytatywnej. Zorganizowano jesienny kiermasz książek, a także sprzedaż biżuterii ręcznie wykonanej. Książki sprzedawane w przystępnych cenach, a także bardzo oryginalna biżuteria nie pozwoliły rodzicom, nauczycielom, a nawet uczniom przejść obojętnie obok stoisk. Ponad połowa pozycji książkowych zostało zakupiona, natomiast biżuteria zupełnie wysprzedana.
W szkole już po raz kolejny dnia 12 listopada zorganizowano "Żółtą dyskotekę". Zabawa dla uczniów klas starszych odbyła się popołudniem. Młodzież tak się roztańczyła, że trudno było prowadzącemu zakończyć zabawę o 19. Oprócz korzystania z doskonałej zabawy, uczniowie mogli zakupić ciasta, tym razem upieczone przez rodziców, napoje, a także tosty. W zorganizowaniu tak dużej imprezy pomogli rodzice uczniów, nauczyciele ale przede wszystkim młodzi działacze stojący na stanowiskach sprzedaży.
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jest to czas w którym w sposób szczególny pamiętamy o potrzebujących. Planujemy podobnie jak w ubiegłym roku, organizację kiermaszu Bożonarodzeniowego, na którym kupić będzie można ręcznie robione kartki świąteczne, ozdoby choinkowe i wiele innych wyrobów.
 
zdjęcia i opis
mgr Katarzyna Zgoda
Toras © 2006-2017. Created by TORAS. Wszelkie prawa zastrzeżone.