Nasza szkoła
Aktualności Historia szkoły Kalendarium Nasz patron Pracownicy szkoły Samorząd Uczniowski Baza dydaktyczna Dokumenty szkoły Galeria zdjęć
Dla rodziców
Nabór 2017/2018 Do pobrania Rada Rodziców Plany zajęć, godziny pracy Dziennik elektroniczny Podręczniki Zebrania i konsultacje
Kontakt
Mapka okolicy Ważne numery Napisz do nas
Poza lekcjami
Biblioteka i czytelnia Świetlica szkolna Konkursy Koła zainteresowań Gimnastyka korekcyjna Zajęcia integracyjne PCK TPD
Sukcesy
Najlepsi uczniowie Wyniki konkursów Prace literackie Osiągnięcia sportowe Prezentacje multimedialne
Statystyka
Osób on-line: 48
Wakacje już za: 119 dni.
Twoje IP: 54.92.197.82
 
 
 
Koło szachowe
Korzyści płynące z nauczania gry w szachy docenili unijni posłowie. W wydanym 15 marca 2012 r. Oświadczeniu Pisemnym Parlamentu Europejskiego w sprawie wprowadzenia do systemów oświaty w Unii Europejskiej programu "Szachy w szkole" czytamy między innymi:
"Szachy są grą dostępną dla dzieci z każdej grupy społecznej, mogą przyczyniać się do osiągnięcia spójności społecznej i realizacji celów politycznych, takich jak integracja społeczna, zwalczanie dyskryminacji, zmniejszenie wskaźnika przestępczości czy nawet walka z różnymi rodzajami uzależnień (.), bez względu na wiek dziecka szachy mogą poprawić jego koncentrację, zwiększyć cierpliwość i wytrwałość, a także rozwinąć zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji; (.) gra w szachy uczy też determinacji, motywacji i sportowego zachowania (.)."
W Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie w czasie zajęć kółka szachowego można zagrać w różne gry związane z szachownicą. Gramy w: szachy, warcaby, skoczki, żabki szachowe.
Na zajęcia zapraszamy tych, co chcą nauczyć się wymienionych gier, a także tych, co chcą doskonalić swoje umiejętności.
Nie czekaj! Zapisz się już dzisiaj!
w roku szkolnym
2017-2018
Toras © 2006-2017. Created by TORAS. Wszelkie prawa zastrzeżone.