Nasza szkoła
Aktualności Historia szkoły Kalendarium Nasz patron Pracownicy szkoły Samorząd Uczniowski Baza dydaktyczna Dokumenty szkoły Galeria zdjęć
Dla rodziców
Nabór 2017/2018 Do pobrania Rada Rodziców Plany zajęć, godziny pracy Dziennik elektroniczny Podręczniki Zebrania i konsultacje
Kontakt
Mapka okolicy Ważne numery Napisz do nas
Poza lekcjami
Biblioteka i czytelnia Świetlica szkolna Konkursy Koła zainteresowań Gimnastyka korekcyjna Zajęcia integracyjne PCK TPD
Sukcesy
Najlepsi uczniowie Wyniki konkursów Prace literackie Osiągnięcia sportowe Prezentacje multimedialne
Statystyka
Osób on-line: 42
Wakacje już za: 119 dni.
Twoje IP: 54.92.197.82
 
 
 
Koło prozdrowotne
Aby propagować treści związane ze zdrowiem w większym zakresie niż przewiduje obowiązujący w naszej szkole program przyrody, prowadzone są dodatkowe zajęcia pozalekcyjne - Edukacja Prozdrowotna. Zajęcia prowadzone są w wymiarze 1 godz. tygodniowo na obu etapach kształcenia. Dla uczniów klas 1-3 prowadzi je pani mgr Joanna Kołodziejczyk, zaś dla klas 4 - mgr Aleksandra Para. Na zajęcia może przyjść każdy. Głównym celem tego programu jest kształtowanie motywacji, nawyków i umiejętności podejmowania działań na rzecz zdrowia własnego i innych.
Klasy 1-3
Raz w tygodniu około 15 osobowa grupa uczniów spotyka się aby pogłębić swoją wiedzę na tematy: bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, troski
o ciało i urodę. Tematy realizowane są w postaci, prac plastycznych zajęć kulinarnych i sportowych oraz wycieczek środowiskowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia kulinarne, na których uczniowie przygotowują zdrowe desery, sałatki i napoje.
Największym powodzeniem cieszą się zajęcia rekreacyjno - sportowe. Dzieci uwielbiają gry sportowe i zajęcia w terenie. Gdy tylko sprzyja pogoda zajęcia prowadzone są na świeżym powietrzu w postaci: biegów przełajowych, pokonywania naturalnych torów przeszkód oraz zabaw na śniegu. W trosce o prawidłową postawę ciała prowadzone są również zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, realizowane najczęściej w formie gier i zabaw korekcyjnych.
Ważnymi elementami naszego planu są wycieczki środowiskowe do apteki, ośrodka zdrowia, fryzjera. Informacje przekazane przez specjalistów, uzupełniają nasze wiadomości zdobyte podczas pogadanek. Efektem zajęć są prace plastyczne wywieszane na gazetce ściennej drugiego piętra szkoły.
Klasy 4
Podobnie jak w klasach młodszych starsza grupa spotyka się raz w tygodniu. Na zajęciach dzieci często pracują w grupach, a opracowane przez nie wiadomości prezentują w postaci graficznej na gazetce ściennej na III piętrze.
Sporym zainteresowaniem cieszą się tu zajęcia kulinarne i wizyty w ośrodku zdrowia w celu prowadzenia wywiadu z lekarzem, a rozluźnić się pozwalają relaksacyjne zajęcia przy delikatnym szumie wody na sali gimnastycznej.
Działalność
w grupach wiekowych:
Toras © 2006-2017. Created by TORAS. Wszelkie prawa zastrzeżone.