Nasza szkoła
Aktualności Historia szkoły Kalendarium Nasz patron Pracownicy szkoły Samorząd Uczniowski Baza dydaktyczna Dokumenty szkoły Galeria zdjęć
Dla rodziców
Nabór 2017/2018 Do pobrania Rada Rodziców Plany zajęć, godziny pracy Dziennik elektroniczny Podręczniki Zebrania i konsultacje
Kontakt
Mapka okolicy Ważne numery Napisz do nas
Poza lekcjami
Biblioteka i czytelnia Świetlica szkolna Konkursy Koła zainteresowań Gimnastyka korekcyjna Zajęcia integracyjne PCK TPD
Sukcesy
Najlepsi uczniowie Wyniki konkursów Prace literackie Osiągnięcia sportowe Prezentacje multimedialne
Statystyka
Osób on-line: 56
Wakacje już za: 153 dni.
Twoje IP: 54.234.65.78
 
 
 
w roku szkolnym
2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016  
2014 / 2015
V Międzyszkolny Konkurs o Janie Pawle II
21.05.2015
dla szkół Gminny Skoczów
konkurs lokata drużyna
klasyfikacja drużynowa 1 SP5 Ochaby
2 SP3 Skoczów
3 SP4 Kiczyce
21 maja został przeprowadzony w naszej szkole V Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, który w tym roku miał wyjątkową oprawę. W jury zasiadły osoby znane lokalnej społeczności: pani burmistrz Anna Stefaniak-Bacza, pani Maria Broda oraz ksiądz Stanisław Lipowski. Honorowym członkiem jury była pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz.
"Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie", "Polska, gola!", "Mamy cię!", "Białe szaleństwo", "Na ryby" - pod tymi nazwami ukryto zadania dla uczestników. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach, które nie tylko sprawdzały ich wiedzę na temat Bohatera konkursu i Jego pobytu w naszym mieście. Mogli się wykazać umiejętnością współpracy w grupie, zręcznością, celnością oraz zmysłem plastycznym. Drużyny prezentowały przygotowane wcześniej plakaty ilustrujące znaczące słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II na Kaplicówce. Wszystkich zaskoczyła trafna ich interpretacja. Najwięcej emocji wzbudziła zespołowa konkurencja polegająca na dojechaniu do mety na długich nartach. Niektóre drużyny od razu złapały odpowiedni rytm i równymi szusami finiszowały. Innych narty nie chciały słuchać, stali w miejscu albo przewracali się. Jak co roku potrzebna była interwencja serwisu narciarskiego - pan woźny naprawiał zepsute wiązania. Niektórzy myśleli, że to część zabawy wyreżyserowana przez organizatorów. Zabawa zabawą, ale wszyscy byli ciekawi podsumowania rywalizacji.
Drużynę z "Trójki" przygotowywała mgr Jolanta Raszyk. Konkurs odbył się dzięki zaangażowaniu pań katechetek, mgr Katarzyny Chrobok i mgr Katarzyny Czujak, oraz polonistki, mgr Izabeli Steciuk.
opis
mgr Agnieszka Krysta
konkursy
Toras © 2006-2017. Created by TORAS. Wszelkie prawa zastrzeżone.