Nasza szkoła
Aktualności Historia szkoły Kalendarium Nasz patron Pracownicy szkoły Samorząd Uczniowski Baza dydaktyczna Dokumenty szkoły Galeria zdjęć
Dla rodziców
Nabór 2017/2018 Do pobrania Rada Rodziców Plany zajęć, godziny pracy Dziennik elektroniczny Podręczniki Zebrania i konsultacje
Kontakt
Mapka okolicy Ważne numery Napisz do nas
Poza lekcjami
Biblioteka i czytelnia Świetlica szkolna Konkursy Koła zainteresowań Gimnastyka korekcyjna Zajęcia integracyjne PCK TPD
Sukcesy
Najlepsi uczniowie Wyniki konkursów Prace literackie Osiągnięcia sportowe Prezentacje multimedialne
Statystyka
Osób on-line: 46
Wakacje już za: 119 dni.
Twoje IP: 54.92.197.82
 
 
 
Nasz patron
Jan Paweł II
Uroczystości upamiętniające rocznicę śmierci patrona - Jana Pawa II
2007 / 2008 2008 / 2009 2009 / 2010        
2009-2010
2 kwietnia obchodziliśmy rocznicę śmierci Patrona naszej szkoły, Papieża Jana Pawła II. Co roku upamiętnialiśmy ten dzień uroczystym apelem i złożeniem zniczy pod tablicą poświęconą Patronowi.
W tym roku szkolnym uczestnicy zajęć kółka teatralnego pod opieką pani Izabeli Steciuk przygotowali apel pod hasłem "Jan Paweł II - Ojciec Pokolenia Nadziei". Wspominaliśmy wielkiego rodaka, który nadal żyje w naszych sercach, wpływa na nasze życie, pomaga w dokonywaniu trafnych wyborów życiowych.
Ojciec Pokolenia Nadziei jest patronem akcji znanej pod hasłem "Pola Nadziei", w którą nasza szkoła, jak i wiele innych na terenie naszego kraju, jest zaangażowana od wielu lat. Młodszym dzieciom wyjaśniliśmy jakie są założenia "Pól Nadziei". Wyjaśniliśmy, co to znaczy działalność charytatywna, w jaki sposób może się włączyć w nią każdy z nas. Pieniądze, które udało nam się zgromadzić w tym roku dzięki kiermaszowi książek, dyskotece, kiermaszowi świątecznemu i "słodkim czwartkom", zasilą fundusz budowy stacjonarnego hospicjum w Bielsku-Białej im. Jana Pawła II.
W programie artystycznym uczniowie recytowali nastrojowe wiersze znanych poetów, Jana Pawła II oraz twórców anonimowych na temat nadziei. Wiersze były przeplatane sentencjami autorstwa wybitnych pisarzy i myślicieli. W tle na ekranie projektora pojawiały się zdjęcia najpiękniejszych wiosennych kwiatów, żonkili, które są symbolem akcji "Pola Nadziei". Tło muzyczne stanowiły piosenki polskich wykonawców: Katarzyny Nosowskiej, Stanisława Soyki oraz grupy Lombard. Oczywiście motywem przewodnim wszystkich utworów była Nadzieja.
Papież, Jan Paweł II, nieraz nazywał młodych ludzi "Nadzieją Świata". Wierzymy, że i nasi uczniowie włączą się w budowanie "cywilizacji miłości i nadziei". Nadzieja, która jest w nich, to wielka siła!
 
opracowała
mgr Izabela Steciuk
Toras © 2006-2017. Created by TORAS. Wszelkie prawa zastrzeżone.