Nasza szkoła
Aktualności Historia szkoły Kalendarium Nasz patron Pracownicy szkoły Samorząd Uczniowski Baza dydaktyczna Dokumenty szkoły Galeria zdjęć
Dla rodziców
Nabór 2017/2018 Do pobrania Rada Rodziców Plany zajęć, godziny pracy Dziennik elektroniczny Podręczniki Zebrania i konsultacje
Kontakt
Mapka okolicy Ważne numery Napisz do nas
Poza lekcjami
Biblioteka i czytelnia Świetlica szkolna Konkursy Koła zainteresowań Gimnastyka korekcyjna Zajęcia integracyjne PCK TPD
Sukcesy
Najlepsi uczniowie Wyniki konkursów Prace literackie Osiągnięcia sportowe Prezentacje multimedialne
Statystyka
Osób on-line: 47
Wakacje już za: 119 dni.
Twoje IP: 54.92.197.82
 
 
 
Nasz patron
Jan Paweł II
święto patrona szkoły
2007 / 2008 2008 / 2009 2009 / 2010 2010 / 2011 2011 / 2012 2012 / 2013 2013 / 2014
2013 / 2014
Tegoroczny Dzień Patrona poprzedziło niezwykłe wydarzenie - 27 kwietnia Jan Paweł II został ogłoszony świętym. Dlatego obchody ku Jego czci rozpoczęły się dużo wcześniej. "Trójka" włączyła się w skoczowskie przygotowania do kanonizacji, organizując gminne dyktando o polskim Papieżu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, które pozwoliło wyłonić zwycięzców - mistrzów ortografii: Joannę Grubą oraz Filipa Cwajnę. Nasza szkoła gościła ponadto rodziny jako jedno z ośmiu miejsc na trasie "Spaceru z Janem Pawłem II" zorganizowanym dla mieszkańców gminy Skoczów. Społeczność szkolna uczestniczyła także w projekcji filmu pt. "Karol, który został świętym".
16 maja nasza szkoła świętowała dzień obrania za Patrona tego wspaniałego Polaka. Uroczysta akademia poświęcona była początkom życia Karola Wojtyły, które doprowadziły go do papieskiej posługi. Dzięki szkolnej polonistce, mgr Izabeli Steciuk oraz uczniom klas czwartych i szóstych odbyliśmy niezwykłą podróż od miejsca, w którym wszystko się zaczęło, czyli Wadowic, do miejsca, w którym wszystko się wypełniło - Watykanu. Sceny z życia Patrona ilustrowane były muzyką Piotra Rubika pochodzącą z oratorium pt. "Santo subito. Cantobiografia Jana Pawła II". Do jednego z utworów pt. "Nie wstydź się mówić, że kochasz" szkolny zespół taneczny "Merlin", prowadzony przez mgr Darię Kur, wykonał piękny taniec. Natomiast kompozycja pt. "Santo" została wspólnie zaśpiewana przez uczniów klas czwartych, piątych i szóstych przy akompaniamencie mgr Magdaleny Gil - nauczycielki muzyki.
W szkolnej uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty - Cezary Tomiczek, przedstawiciele Rady Miejskiej - Teresa Papkala, Lidia Niepokojczycka i Andrzej Bacza, ks. prałat Alojzy Zuber, architekt inż. Ludwik Herok, prezes IMB "Podbeskidzie" Antoni Kratki oraz lekarz medycyny Józef Drabina.
Ze względu na ulewne deszcze i stan alarmowy na rzece Wiśle nie udało się przeprowadzić zaplanowanej "Sztafety szlakiem Jana Pawła II" na trasie przejazdu Papieża od Stadionu Miejskiego "Beskid" im. R. Kukucza na Kaplicówkę. Nie możemy się już doczekać przyszłorocznego Dnia Patrona, zwłaszcza, że będziemy świętować 20 rocznicę wizyty Jana Pawła II w Skoczowie. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i nasza radość zakończona zdobyciem Kaplicówki w biegu sztafetowym będzie pełna.
 
opracowała
mgr Agnieszka Krysta
 
Toras © 2006-2017. Created by TORAS. Wszelkie prawa zastrzeżone.