Nasza szkoła
Aktualności Historia szkoły Kalendarium Nasz patron Pracownicy szkoły Samorząd Uczniowski Baza dydaktyczna Dokumenty szkoły Galeria zdjęć
Dla rodziców
Nabór 2017/2018 Do pobrania Rada Rodziców Plany zajęć, godziny pracy Dziennik elektroniczny Podręczniki Zebrania i konsultacje
Kontakt
Mapka okolicy Ważne numery Napisz do nas
Poza lekcjami
Biblioteka i czytelnia Świetlica szkolna Konkursy Koła zainteresowań Gimnastyka korekcyjna Zajęcia integracyjne PCK TPD
Sukcesy
Najlepsi uczniowie Wyniki konkursów Prace literackie Osiągnięcia sportowe Prezentacje multimedialne
Statystyka
Osób on-line: 47
Wakacje już za: 119 dni.
Twoje IP: 54.92.197.82
 
 
 
Nasz patron
Jan Paweł II
Nadanie imienia
Dnia 29 grudnia 2004 roku Rada Miasta Skoczów, działająca na podstawie wspólnego wniosku Rady Pedagogicznej, Zarządu Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, podjęła uchwałę o nadaniu Szkole Podstawowej Nr 3 w Skoczowie imienia Jana Pawła II.
Nadanie imienia zaplanowano na maj 2005 roku jako uczczenie 10. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Skoczowie oraz 45-lecia Szkoły Podstawowej Nr 3 w Skoczowie.
Przyjmując za patrona tak wielkiego Polaka, uważamy, że Jan Paweł II to postać, która dla uczniów i nauczycieli będzie doskonałym przewodnikiem w dążeniu do wiedzy, prawdy i miłości. Był jednym z niewielu na świecie ludzi uważanych powszechnie za autorytet moralny. Chcemy, aby nasi uczniowie w trudnych czasach niestabilności norm etycznych, mogli zawsze powołać się na kogoś, kto nie zgadzał się na zastąpienie dobra egoizmem i nienawiścią.
W styczniu 2005 roku dyrekcja szkoły powołała komitet organizacyjny złożony z nauczycieli SP3, mający na celu przygotowanie uroczystego nadania imienia. Każdy zespół rozpoczął aktywną pracę w wyznaczonym dla siebie zakresie.
W czasie trwających przygotowań do uroczystości nadania szkole imienia z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy fakt, że w dniu 2 kwietnia 2005 roku Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca.
W środę 18 maja 2005 roku odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Jana Pawła II. Rozpoczęto ten niezwykły dzień mszą św. o godz. 9:00 w kościele p. w. św. Apostołów Piotra i Pawła, w której licznie uczestniczyli zaproszeni goście m. in.: biskup kościoła katolickiego Janusz Zimniak, ewangelicko-augsburskiego Paweł Anweiler, proboszczowie obu parafii w Skoczowie, przedstawiciele władz miasta i władz kuratoryjnych z Bielska-Białej, nauczyciele, nauczyciele emeryci SP3, rodzice, uczniowie, delegacje szkół.
W czasie nabożeństwa poświęcony został szkolny sztandar, na którym wyhaftowano słowa: "Przyszłość Polski zależy od Was. To jest nasza Ojczyzna, nasze być i nasze mieć".
Dalsze uroczystości odbywały się w szkole.
Najpierw nastąpiło przywitanie gości i odsłonięcie pamiątkowej tablicy ze słowami naszego patrona - papieża Jana Pawła II: "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali"
Następnie głos zabrała pani dyrektor szkoły mgr Małgorzata Jasionowicz, po czym rozpoczęła się wzruszająca akademia w wykonaniu naszych uczniów.
Scenariusz został opracowany przez kol. Agnieszkę Krystę, oprawę muzyczną przygotował kol. Sławomir Chmiel i Katarzyna Chrobok. Akademia odbywała się w specjalnie przygotowanym namiocie. Głos zabrali też zaproszeni goście.
 
opis:
mgr Jolanta Raszyk
Toras © 2006-2017. Created by TORAS. Wszelkie prawa zastrzeżone.